KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307386
nr 1530 7386
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 33x55 cm, yttermått inklusive ram: 36x58 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 27 mars 2023
kl 21:07:11
1.500 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)